Szkoła Podstawowa w Bolechowie Osiedlu Uroczyste otwarcie nowej szkoły w Bolechowie Osiedlu przy ulicy Wojska Polskiego miało miejsce 14 listopada 1970 roku. Powstanie nowej szkoły oznaczało jednocześnie likwidację starych szkół w Bolechowie i w Promnicach.

 Pierwszym dyrektorem został pan Jan Gumny, dotychczasowy kierownik szkoły w Bolechowie, który w rozmowie z okazji 30-lecia szkoły zaznaczył, że budowa nowej placówki była koniecznością, ze względu na złe warunki i ciasnotę panujące w budynkach starych szkół. Nowa szkoła była obiektem nowoczesnym z dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, stołówką i zapleczem socjalnym. Posiadała też dużą i funkcjonalną salę gimnastyczną oraz boiska sportowe. Była pierwszym, nowoczesnym obiektem oświatowym w naszej gminie. Podobną szkołę, późniejszą Zbiorczą Szkołę Gminną, otwarto w Czerwonaku dopiero trzy lata później.

 W roku szkolnym 1970/71 wychowawcami poszczególnych klas byli: Stefania Majchrzak, Wacław Misztak, Stefania Matelska, Elżbieta Hampelska, Kordian Kucharski, Halina Nogaj, Aleksandra Storożuk, Zdzisław Borsuk, Anna Grzeszkowiak, Andrzej Moczulski.
W ramach projektu będziemy starali się na bieżąco uzupełniać informację o dziejach szkoły w Bolechowie Osiedlu zamieszczać zdjęcia, wspomnienia, skany dokumentów.


Tutaj zobaczysz zdjęcia z historii naszej szkoły