Aktualnościok_dyplom_FIOjpg                                                                       Spotkanie w szkole w Owińskach

Za nami kolejne spotkanie w sprawie historii szkolnictwa w Owińskach i historii Owińsk w ogóle. Tym razem mieliśmy przyjemność porozmawiać w gościnnych progach Szkoły Podstawowej, za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Jolancie Chlebowskiej-Kasztelan:)

O kolejnych spotkaniach poinformujemy.

Prosimy o przesyłanie mailem na adres: naszepodworko@poczta.fm zdjęć z Państwa szkolnych czasów w Owińskach. Mogą to być zdjęcia ze szkoły, wycieczek albo po prostu przedstawiające Owińska. Zdjęcia zamieścimy na stronie www oraz (wybrane) umieścimy na wystawie, na którą zaprosimy już we wrześniu.


ok_szkoajpg


PLAKAT Owiska mniejszyjpg

                                      

                                                    Spotkanie w siedzibie Klubu Seniora w Owińskach 

Za nami pierwsze spotkanie poświęcone historii szkolnictwa w Owińskach. 21 maja mieliśmy okazję zobaczyć się z członkami Klubu Seniora, którym dziękujemy za liczne przybycie i zainteresowanie naszym projektem. Miło nam, że spotkaniu uczestniczyła Pani Jolanta Chlebowska Kasztelan, dyrektor Szkoły Podstawowej w Owińskach. Za pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy GOK "Sokół" oraz Krystynie Dybie.


2_Wykad_Owinska_Okjpg


Dołączają Owińska!

Do projektu dołączamy historię szkoły w Owińskach. To również ponad 200-latka!

We wtorek 21 maja przeprowadzimy pierwsze spotkanie w Klubie Seniora w Owińskach poświęcone historii szkoły w tej miejscowości. Jak zawsze prosimy o nadsyłanie zdjęć, wspomnień, dokumentów. Interesuje nas wszystko, co dotyczy szkoły w Owińskach do 1992 roku (do czasu wyprowadzenia szkoły z pałacu).

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Gminy w Czerwonaku.Wystawa zakończona, ale projekt trwa. Nadal przyjmujemy i publikujemy zdjęcia z historii naszej szkoły oraz badamy jej odległe dzieje. Nieustanie prosimy o przysyłanie materiałów na adres naszepodworko@poczta.fmKolejna wystawa

Zapraszamy na kolejną wystawę poświęconą szkołom w Promnicach i Bolechowie. Wystawa odbywa się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Oprócz postawienia tablic informacyjnych, przygotowaliśmy gabloty ze szkolnymi pamiątkami, zawiesiliśmy baner przedstawiający lekcję w szkole w Promnicach w 1968 roku oraz ustawiliśmy starą szkolną ławkę, wypożyczoną z Muzeum Regionalnego w Rogoźnie. Wystawa czynna będzie do końca stycznia 2019 roku.wer_2jpg


                                             
Spotkanie w szkole w Bolechowie Osiedlu

                               
15 października spotkaliśmy się z osobami zainteresowanymi projektem w Szkole Podstawowej  w Bolechowie Osiedlu. Wyjaśniliśmy założenia projektu i jego cele oraz opowiedzieliśmy o tym, jak w jaki sposób chcemy je osiągnąć. Następne, robocze spotkanie odbędzie się w Promnicach w siedzibie KGW.

                                              

Spotkanie w salce parafialnej przy kościele w Bolechowie Osiedlu

                               
9 października o godzinie 19.00 mieliśmy przyjemność gościć w salce parafialnej przy kościele w Bolechowie Osiedlu. Zgromadzonym    sympatykom projektu przedstawiliśmy jego założenia oraz przeprowadziliśmy  ilustrowany slajdami wykład o historii naszych szkół   i historii szkolnictwa w Wielkopolsce. Po wykładzie rozgorzała dyskusja, pojawiły się szkolne wspomnienia. Za miłe przyjęcie  serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Remigiuszowi Kobusińskiemu. Dziękujemy też Romualdowi Nowakowi za pomoc w organizacji spotkania. oraz wszystkim, którzy zdecydowali się z nami tego dnia zobaczyć.

WP_20181009_20_17_36_Projpg               WP_20181009_20_17_44_Projpg
                                                                                                                                                                                             


Kolejne spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Promnicach

                               
9 października o godzinie 18.00 odbyło się kolejne  spotkanie poświęcone naszemu projektowi. Po raz drugi spotkaliśmy się z Kołem Gospodyń Wiejskich w Promnicach. W czasie spotkania przypomnieliśmy ideę projektu , omówiliśmy historię promnickiej i bolechowskiej szkoły i zachęciliśmy do uczestnictwa poprzez dostarczenie materiałów ( zdjęć, dokumentów). Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia, za które serdecznie dziękujemy.koo_09_10_okjpg


               
Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Promnicach

                                
11 września o godzinie 18.00 odbyło się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych naszemu projektowi. Tym razem spotkaliśmy się z Kołem Gospodyń Wiejskich w Promnicach. W czasie spotkania przedstawiliśmy ideę projektu , omówiliśmy historię promnickiej i bolechowskiej szkoły i zachęciliśmy do uczestnictwa poprzez dostarczenie materiałów ( zdjęć, dokumentów). Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za udział, a Pani Violetcie Kwiatkowskiej przewodniczącej Koła  za pomoc w przygotowaniu spotkania.  Kolejne, robocze spotkanie wyznaczyliśmy sobie na 9 października.


promnice_zebranie_OKJPG